22 The Download
0 Comment
05.12.2019 Upload date

Abidin Dino - Kültür Sanat Ve Politika Üzerine Yazılar - Adam Yayınları

Edebiyat

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 12 MB

Abidin'in, sanat, kültür, şiir, yazın, politika üzerine yarım yüzyıllık bir süreye yayılmış ve her bir tanesi sorumluluk bilinciyle yazılmış bu yazıları hiçbir konuda son sözü söylemiyor. Tam tersine, okuru düşünmeye ve tartışmaya çağırıyor.
Umarım, Abidin'in "yazarlığının keşfi", genç kuşaklar tarafından kitapları gereğince okunarak, gerçekleşir. Böylece, resimleri mi bir yazarın fırçasından çıkmıştı, olmadan yazıları mı bir ressamın kaleminden çıkmış, gibi sorular da anlamını yitirir.
Ferit Edgü

Bu kitapta, meşhur ressam ve kültür adamı Abidin Dino'nun, İstanbul'da, Ankara'da, Adana'da, Paris'te yazdığı yazıların, (Fransızca olarak yazılanlar dışındakilerin) derhal derhal toplamını bulacaksınız.
Sanatın derhal her dalında düşünceler üretmiş, bunları kültür hayatının gelişmesi için ortak yararlanmaya sunmuş bu çok ilginç kişiliğin, yazar,ressam,heykelci,karikatürcü, sinemacı, tiyatrocu yanlarının tanınması ve daha da ötesinde düşüncelerinin bugünün kültür ortamına da yeniden fer tutmasını sağlayacaktır.
gizle


Derleyici:   Turgut Çeviker
Yayın Tarihi 2000-08-25
ISBN 9754186065
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 680
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm