43 The Download
0 Comment
14.12.2019 Upload date

Aleandre Meinesz - Yaşam Nasıl Başladı Evrimin Üç Kökeni - Odtü

Evrim

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 17 MB

YAŞAMIN NASIL BAŞLADIĞINI MERAK EDEN HERKES İÇİN ÜÇ BÜYÜLEYİCİ YARATILIŞ ÖYKÜSÜ...

"Meinesz'in kitabı, yazarın hem bir İlim adamı olarak birikimlerini, hem de tarih ve sanat alanlarındaki deneyimlerini tıpkı potada eriten bir bakış açısı sunuyor. Meinesz, bilime ilişkin duygudan yoksun açıklamalar değil, dünyaya dair sezgilerini yazmaktadır. Mikroskobik organizmaları inceleyen, onların bu bulmacanın parçalarından sadece bir tanesi olduğunu bilen bir görüşü okurlarına sunmakta ve onların bu görüşleri kendi görüşleri ile birleştirip birleştirmemeye karar vermelerini beklemektedir. Sonuç olarak, ortaya güzel bir eser çıkmıştır."
- KEVIN PADIAN,
Birleştirici Biyoloji Bölümü ve Paleontoloji Müzesi,
California Üniversitesi, Berkeley

"Meinesz, bir İlim insanının azim ve coşkusunun sadece doğa mekanizmalarındaki bozulmalara değil, tıpkı sürede bilime bakışımızdaki zayıflıklara da nasıl fer tutabileceğini gösteren mükemmel bir hikaye sunmaktadır... Meinesz'in zarif ve cesur hikayesi, kolay bir anlatıyı değil, destansı bir başarıyı temsil ediyor. Bu hikâye, yazarın coşkusu ve incelediği canlılara ve çalışmalarına duyduğu sevgi sayesinde bilimin nasıl hayatta kaldığını gösteriyor."
- JOSEP-MARIA GILI, Science

"Tam anlamıyla büyüleyici, sadece [Meinesz'in] anlattığı jeolojik felaketler itibariyle değil, ama tıpkı sürede söz konusu olan hayranlık uyandırıcı doğa görüngüleri yüzünden de."
- RICHARD BERNSTEIN, New York Times

"Meinesz'in hikâyesi ürkütücü bir hikâye, bilimsel bir anlatıdan çok bir İlim kurgu romanını andırıyor." - Publishers Weekly