19 The Download
0 Comment
14.12.2019 Upload date

Ardea Skybreak - Evrim Bilimi Ve Yaratılış Efsanesi - Yordam Kitap

Evrim

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 9 MB

Evrim teorisi konusunda merak edilen her şey!

Günümüz dünyasında evrim bilimi yapılmaksızın bilimden söz edilemezdi. Hem bilimsel bakış açısına sahip hem de bilimle hiç tanışık olmayan okurlara hitap eden anlaşılır ve akıcı bu kitap, evrim bilimi ile ilgili gerçekleri detaylı olarak ele alıyor. Gezegen üzerindeki hayatımızın farklılaşmasını ve karmaşıklığını ve kişiler da dâhil olmak üzere tüm yaşam formlarının nasıl evrimleştiğini inceliyor. Pek çok değişik alanda karşılıklı olarak birbirini güçlendiren ve biyolojik evrim teorisini doğrulayan kanıtları irdeliyor. Aynı sürede yaratılış efsanesini ve "akıllı tasarım" bağnazlığının arkasına saklanmış yalanları ayrıntılı olarak ele alıyor. Evrimin, hükümetler tarafından desteklenen radikal dinci grupların eş zamanlı saldırılarıyla karşı karşıya kaldığı bir dönemde yayınlanan bu kitap, önemli bir ihtiyaca karşılık geliyor.

Okur, bu kitabı okuduğunda, evrimin esas gerçekleri konusunda bir kavrayışa ulaşacak, bilimin ve bilimsel yöntemin doğruyu bulmayı nasıl olası kıldığını anlayacak ve neyin doğru olduğunu bilmenin niçin çok önemli olduğuna dair berrak bir bakış açısı edinecektir.

"Bu kitap, genel okuyucuya hitap ediyor ama bilimsel kavramları sunuşundaki mantık ve doğruluktan da Ödün vermiyor. Kullandığınız ders kitabının evrimi anlatmakta yetersiz kaldığını düşünüyorsanız, öğrencilerinize bu kitabı verin ve kavrayışlarının nasıl geliştiğini izleyin."
-Prof. Dr. Kevin Padian (California Üniversitesi, Berkeley)-

"Bu kitapta birçok kişinin ilgisini çeken tüm evrimsel konular geniş bir açıklıkla anlatılıyor. Evrim biliminin anlaşılmasını verici ilgili diğer esas konular, genel okuyucuların zorluk çekmeden okuyabileceği bir düzeyde maharetle ve konuşma diliyle yazılmıştır."
-Prof. Dr. Ali Nihat Bozcuk-
(Tanıtım Bülteninden)