100 The Download
0 Comment
14.12.2019 Upload date

Carl Zimmer - Evrim (Bir Fikrin Zaferi) - Alfa Yay

Evrim

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 21 MB

Stephen Jay Gould'un Sunumuyla

Charles Darwin’in Türlerin Kökeni cüretkâr bir meydan okumaydı. Ne mevcut ki bu, paleontologlarla jeologların yeryüzündeki hayatımızın kronolojisini hesaplamasından, biyologların da kalıtım ve bitkisel seçilimin temelinde yatan molekülleri ortaya çıkarmasından çok önceydi. Carl Zimmer’in 150’yi aşkın renkli resmin yer aldığı mükemmel kitabı, Darwin’in kuramının geniş kapsamlı içerimlerini inceleyen ve hayatlarımıza etkisini ortaya koyan zengin ve çağdaş bir evrim görüşü sunuyor. Darwinci tıp ve cinsel seçilimden, dilin kökenine, evrimsel psikolojiye ve yaratılışçılık etrafında dönen tartışmalara kadar en yeni bilgilerin yer aldığı Evrim, bilimsel serüvenin muhteşem hikâyesini anlatıyor. Ne de olsa hepimiz evrimin birer ürünüyüz.

“Carl Zimmer, Darwin’in ne kadar haklı olduğunu ve muhteşem fikrinin nasıl kendisinin bile tahmin edemeyeceği kadar geniş bir başarı sağladığını gösteriyor. Darwin bu kitaba bayılırdı...”
–Steve Jones, Neredeyse Bir Balina’nın yazarı

“Darwin konusunda hâlâ değişik kitaba ihtiyacımız mevcut mı? Evet, var, ama Şayet geniş adamın fikirlerini bugüne taşıyan Carl Zimmer’in Evrim’i kadar iyilerse.
–New Scientist