209 The Download
3 Comment
19.11.2019 Upload date

Charles Darwin - Türlerin Kökeni

Evrim

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 21 MB

İlk basımı 1859’da Londra’da yayımlanan Türlerin Kökeni, dünyamızın İlim ve kültür tarihini değiştiren kitapların başında gelir. Darwin’in 20 yıllık araştırması sonucu ortaya çıkan ve evrimin mekanizmalarını açıklayan Türlerin Kökeni sırf biyoloji bilimlerinin değil, tıpkı zamanda bütün doğa bilimlerine ve edebiyattan felsefeye tüm insanlık kültürüne yeni bir bakış kazandırarak,


insanın dünyayı anlama macerasında bir dönüm noktası oldu.


Türlerin Kökeni’nin bu çevirisi, Darwin’in ilk baskısındaki birkaç az dizgi hatasını düzelttiği ikinci baskıdan yapıldı.

“Zaman içinde Darwinci devrim, dünya üstündeki her eğitimli insanın aklında ve kalbinde emin ve rahat bir şekilde yerini alacaktır, ama bugün, Darwin’in ölümünün üstünden bir asırdan birçok zaman geçmesine rağmen, hâlâ onun parmak ısırtan çıkarımlarla dolu ifadelerini tam olarak hazmedebilmiş değiliz.”


–Daniel Dennett, Darwin’in Tehlikeli Fikri-

“Darwinci kuram sırf üstün bir açıklama gücüne sahip olmakla kalmaz; açıklamasındaki ekonomikliğin kuvvet dolu bir zarafeti, dünyanın en unutulmaz başlangıç mitlerine dahi üstün ati şiirsel bir güzelliği vardır.”


–Richard Dawkins, Cennetten Akan Irmak-

“Hiçbir bilimsel devrim daha önceki alışkanlıklarımızı ve kanaatlerimizi değişimi açısından Darwin’in buluşuyla karşılaştırılamaz… Darwinci evrim birçok derin bir biçimde, kendi varlığımız ve özümüze ilişkin algılarımızda ve bilimin işaret ettiği aynı sorular meselesinde da bir devrim yaratmıştır: Biz kimiz? Buraya nasıl geldik? Diğer yaratıklarla ilişkimiz nedir?”


–Carl Zimmer, Evrim: Bir Fikrin Başarısı-


filo 3 yıl önce

Merak ediyorumbakalım nasıl çıkacak

hanim 3 yıl önce

Harika bir kitap, tavsiye ediyorum.

hanim 3 yıl önce

Harika bir kitap, tavsiye ediyorum.