60 The Download
0 Comment
08.12.2019 Upload date

Daniel Defoe- Robinson Crusoe - Arunas Yayınları

Çocuk Edebiyatı

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 11 MB

Robinson Crusoe İngiltere'deki hayatından mesut değildir. Çok sıkılmıştır ve dünyanın değişik yerlerini de görmek istemektedir. Bu sebeple evini, memleketini ve tüm sevdiklerini terk ederek yurtdışına seyahat etmeye karar verir.

Anne ve babasına haber vermeden, dünyayı keşfetmek hevesiyle, bir deniz yolculuğuna çıkar. İlerleyen yıllarda, sadece dünya konusunda değil, tıpkı sürede kendi karakteri konusunda da epey bilgi sahibi olur. Birden çok defa felaketle sonuçlanabilecek tehlikelerle sima yüze geldiği deniz yolculukları sayesinde Robinson artık seyahatlerine son verip sakin bir yaşam sürmek amacıyla karaya çıkıp yerleşmeyi düşünür. Fakat maceracı ruhu bu düşüncesini alt edecektir ve bir defa daha denize açılır.

Bu defasında, gemisi okyanusun ortasında batma tehlikesi geçirdiği için tahliye edilir ve mürettebattan sadece Crusoe ıssız gibi görünen bir adaya çıkarak kurtulur.

Yalnız bir adamın bu durumda hayatını sürdürebilmesi olası müdür? Robinson Cruose bu ıssız adada hayatta kalmayı başarabilecek midir? Ya da bu adadan kurtulabilecek midir?