9997 The Download
29 Comment
22.12.2019 Upload date

İlber Ortaylı - Bir Ömür Nasıl Yaşanır

Kişisel Gelişim

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 8 MB

Kişisel gelişim; mesleki ve sosyal açıdan değişik konumlarda yer sektör her kişinin bitkisel olarak düşünce sahibi olduğu, ancak bir o kadar da fikre ihtiyaç duyulan bir alan. Bu sebeple söz konusu alanın, çağdaş dünyada geniş bir yer edindiğini söylemek mümkün. Hayatı hakkınca ve kaliteli yaşamaya dair tavsiye alınabilecek kişilere gelindiğinde ise Türkiye’de herkezin aklına gelecek isimlerden birini tahmin etmek zor değil.

Tarihçi, Akademisyen ve Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Türkiye’de akademi camiasının yanı dizi çeşitli yayın mecralarında da ilgiyle takip edilen isimler arasında yer alıyor. Engin bilgi birikimi ve hakim üslubuyla adından söz ettiren Ortaylı; bu defa karşımıza sadece cevaplarla değil, bir kitap dolusu yanıtı olan şu soruyla çıkıyor: “Bir Ömür Nasıl Yaşanır?”

Ustasından, Doğru Seçimlerle Sağlam Bir Hayat Kurmanın Rehberi

İlk gençlik yıllarından beri bilgiyi ve çalışmayı yaşam felsefesi haline getiren Prof. Dr. İlber Ortaylı, Bir Ömür Nasıl Yaşanır? adlı kitabında kendi yaşam tecrübesinden yola çıkarak okurlarına eşsiz bir yaşam rehberi sunuyor.

Eserinde insan hayatının dönüm noktalarından doğru etkinlik metotlarına, meslek seçiminden dil öğrenimine, seyahatten sanata kadar çok konuda değerli görüşlerini aktaran Ortaylı, kişisel gelişim dalında da okurlarının yolunu aydınlatmaya devam ediyor.

İlber Ortaylı Kimdir?

Avusturya'nın Bregenz şehrinde, 1947 yılında Kırım Tatarı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen İlber Ortaylı, 1949’da ailesiyle birlikte Türkiye’ye döndü. Lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi’nde Siyasal Bilgiler ile Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültelerinde gören Ortaylı, ayrıca Viyana Üniversitesi’nde Slavistik ve Orientalistik eğitimi aldı.

Ortaylı, yüksek lisans eğitimini Chicago Üniversitesi'nde tamamlamasının sonra doktorasını gene Ankara Üniversitesi’nde yaptı. 1982’den itibaren öğretim görevlisi olarak Avusturya, Almanya, Fransa, ABD, Rusya, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, İngiltere ve Tunus’ta bulundu. Yedi yıllık aradan sonra 1989’da Türkiye’ye dönerek profesör unvanı aldı. Ortaylı, akademisyenlik görevine bugün Galatasaray Üniversitesi’nde devam ediyor.

Bunu Biliyor muydunuz?

Prof. Dr. İlber Ortaylı, lisans öğrenimi sırasında “Tarihçilerin Kutbu” adıyla anılan Usta Tarihçi Halil İnalcık’ın öğrencisi olmuş, yüksek lisans çalışmasını ise Chicago Üniversitesi’nde onunla birlikte yapmıştır. Ortaylı, ayrıca bugün Türk Tarih Kurumu Şeref Üyeleri arasında yer almaktadır.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Kişisel Gelişim kategorisinin en yeni ve sevilen örnekleri, sadece bir tık uzağınızda. Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın çok merak edilen ve yayımlandığı günden itibaren adı gündemden düşmeyen kitabı Bir Ömür Nasıl Yaşanır?’ı kütüphanenize eklemek için geç kalmayın!Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım


cavidan 2 yıl önce

Sizi çok seviyoruz.Kitablariniz sayesinde cok gekistik.Insallah bundan sonrada tüm hiz devam edersiziniz.Kitablar mukemmel.Allah sizlerden razi olsun.Kitab okumak faydali bir sey.

sarifurkan 2 yıl önce

Hocam yazdikca öğreniyoruz.. Daha güzel daha bilgili günlere..

guinevere 2 yıl önce

Çok güzel bir kitap. Bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

ramazancan 2 yıl önce

Bir ömür nasıl yaşanır.. Ah zaman diye bir şey olmasa ve hep en mutlu anda sıkışıp kalsam

foslic 2 yıl önce

Evde kaldığımız şu zor günlerde yapılabilecek en güzel aktivite kitap okumak. Ve sizin gibi siteler sayesinde elimizde olmayan kitaplara da ulaşıp ufkumuzu genişletebiliyoruz. İlber hocanın kitabı ise okuması çok keyifli ve bilgilendirici bir kitap olmuş. Herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler :)

foslic 2 yıl önce

Okuması çok keyifli, çok faydalı ve bilgilendirici bir kitap.

sezeneser 2 yıl önce

Mükellef anlatım

Mandra Filozofu 2 yıl önce

Severek okuyacagım bir kştep oldugunu düşünüyorum.

nurygbsn 2 yıl önce

E-kitapkurdu mobil uygulamalarin en başarılı örneklerinden biridir. Istediğiniz kitabı istediğiniz zamanda indirip okuyabiliyorsunuz.umarim size de faydası olur.tekrar söylüyorum mobil uygulamalarının en başarılı örneklerinden biri

Işıl Kaya 2 yıl önce

Kitabı indirmek istiyorum. Bunun için de çok güzel bir site bence bu zamanlarda evde yapılacak en güzel şey.

nanelli 2 yıl önce

İlber hocanın okumadığım tek kitabıydı, onu da bu site sayesinde bulabildim. Bence yakın tarihimizi anlatan kitaplarıyla birlikte en sevdiğim kitabı bu oldu. Hatta tek bir İlber Ortaylı kitabı okuyacaksanız bu kitabı tavsiye ederim.

Mihriban Yarar 2 yıl önce

Bu uygulama sayesinde vaktimi daha verimli geçiriyorum

Figen 2 yıl önce

Harika

kubra252525 2 yıl önce

Çok başaralı bir site. İstediğimiz kitabı istediğimiz zaman indirip okuyabiliyoruz. Bunların hepsi ücretsiz. Böyle zamanlarda böyle duyarlı insanların olması çok mutluluk verici. Böyle fikirler düşünceler oldukça inşallah bu günler hep birlikte geçer. #EVDEKAL

Gözde Gündoğdu 2 yıl önce

2 yıl önce

Çok güzel bir uygulama olmuş. Umarım herkese faydası olur

Ulunece Temizel Ayter 2 yıl önce

Yaşım gereği kitabı elimde tutarak okumaya alışmışım. Ama şimdi heryer kapalı bu şekilde kitabın kendini alma şansım yok ! Okunacak bir sürü kitabım var amma Kitap klübünde ki arkadaşlarla , bu kitabı okumaya karar verdik . Bana illa , bu kitap lazım. Kim sabredecek internet siparişinin gelmesini. zaten Zaman olarak teslimat gecikede bilir. İşte çare ararken buldum. Çözüm, buradan indirmek. Çok teşekkür ederim.

bomelina 2 yıl önce

Okumak için sabırsızlanıyorum..

simya88 2 yıl önce

Çok teşekkürler????????????

Aysun Urum 2 yıl önce

Bu zor günlerde desteğiniz icin teşekkürler ❤️#evdekal

Adem Taflan 2 yıl önce

Selam

Ebrar 2 yıl önce

Çok güzel iyiki böyle bir uygulama var. Okumak istediğimiz kitaplara kolay ve ücretsiz ulaşabiliyoruz.Bu zor günlerde bize böyle bir imkan sağladığınız için teşekkürler.#evdehayatvar

Ebrar 2 yıl önce

Çok güzel iyiki böyle bir uygulama var.Bu zor günlerde bize böyle bir imkan sağladığınız için teşekkürler.

biyolog 2 yıl önce

zorlu bu süreçte sunulan bu fırsat için çok teşekkür ederiz.

hanim 2 yıl önce

Iyi ki böyle bir uygulama var yoksa bu günleri nasıl değerlendiririk ♥️

aysegul00 2 yıl önce

Çok güzel kesinlikle tavsiye ederim

Mahsume Balaban 2 yıl önce

Kitaplar ruhun gidasidir , bu zor sürecte dünyanin gectigi bu sinavda böyle bi äcretsiz kitap okumayi desteklediginiz icin cok cok tesekkür ederim , benimde uzun zamandir okumak istedigim damat dur disinda oldugum icin bulamadigim kitaplar vardi hepsini firsatimiz varken evdeyken okicam ❤

Mahsume Balaban 2 yıl önce

Bu zor sürecte herkeze sabir diliyorum

Betül Özdemir 3 yıl önce

Harika bir uygulama bence bir sürü kitap okuyabilirsiniz risksiz ,kitap okumaya teşvik edici buluyorum. Her açıdan evinizin konforunda rahatça ve çekinmeden kullanılabilecek bir uygulama bu zengin ve özenli içerik için kendi adıma çok teşekkür ederim.Ulusca bu tarz uygulamalar gündem dolayısı ile çok iyi düşünülmüş.Saygılarımla