22 The Download
0 Comment
23.12.2019 Upload date

Margaret Weis Ve Tracy Hickman Kahinin Gülü Cilt1 Gezginin Buyruğu

Bilim Kurgu

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 2 MB

Zamanın başlangıcından bu yana, evrene yirmi Tanrı hükmetmektedir. Tanrıların ayrı yetenekleri olmasına karşın, her bir tanesi kendi krallığında sınırsız bir güce sahiptir. Fakat Tanrılardan bir tanesi -Quar- bu güç dengesini bozar ve diğerlerinin egemenliğine gölge düşürür.

Bu tehlikeyi sezen Gezgin Tanrı Akhran, yüzyıllardır birbirlerine hasım olan iki kabileyi birleştirmek istediğinde, inananları buna öfkeyle karşı yararlar ancak Tanrılarına bağlılıkları onları boyun eğmeye zorlar.

Tanrı Quar'ın kötücül planlarını engelleyebilmek için, değişik kabileler güçlerini birleştirmek zorundadırlar. Bunun sadece yoluysa birbirlerine doğuştan hasım olan Prens Khardan ve Prenses Zohra'nın evlenmeleridir.

Acaba Khardan ve Zohra birbirlerine ihanet etmeden yaşayabilecekler midir? Khardan'ın ve Zohra'nın halkları, efsanevi Kahinin Gülü açana dek, bu kırılgan birlikteliklerini sürdürebilecekler midir?

Khardan ve Zohra, çöl halkını korumak için, zalim Amir'in sert ordularına karşı savaşırlar. Ve bu savaşa, irak diyarlardan taşıdığı gizemli güçleriyle Matthew adında bir sihirbaz da katılır.

Fantastik kurgunun sert kalemleri Weiss ve Hickman'dan, çöl savaşları, gizemli büyüler, aşk ve ihanetle örülmüş sürükleyici bir serüven...