6 The Download
0 Comment
08.12.2019 Upload date

Metis 25 - Frederik Pohl - Pısırıklar Çağı

Bilim Kurgu

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 789 B

Bir yangında kahramanlık yapmaya kalkışan çağdaşımız Forrester, duman ve ateş soluyarak ölmüştü. Cesedini dondurup sakladılar ve beş sima sene sonra yeniden canlandırdılar. Yeniden doğmak güzel bir şeydi mutlaka, ama milyonlarca kişinin yeniden diriltilmek için sırasını beklediği, harp meraklısı Siriuslular'ın Dünya'ya saldırmak için fırsat kolladığı bir çağda, önemli uyum sorunları da olabilirdi insanın. Özellikle "ölüm korkusu" üzerine kurulu bir uygarlıkta ölüp, bildiğimiz açıdan "ölüm"ün bulunmadığı bir uygarlıkta uyanıyorsanız...

Sıvı helyum ısısında kimya durur. Bu gerçeğe ve mantıklı bir varsayıma dayanılarak yirminci yüzyılın en geniş sektörü doğmuştu.

Mantıklı varsayım şuydu: Tıp geçmiş yıllardaki mucizevi büyümesine gelecekte de devam edecek ve günün birinde, ölüm nedeni ne olursa olsun, bunun tedavisi, telafisi yada tamiri yolu bulunacak yada hiç olmazsa hayatın çok etkilenmeden sürdürülmesi sağlanacaktı (tabii dondurmanın etkilerinin giderilmesinin yöntemi de buna dahildi). Önemli olan nokta dondurma işleminin zamanı durdurmasıydı.

Ve endüstri de Ölümsüzlük A.Ş.'ydi.