30 The Download
0 Comment
23.12.2019 Upload date

Ve Steve Jobs Apple'ı Yarattı - Michael Moritz

Biyografi & Anı

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 977 KB

Masalların "Gökten düşmüş üç elma.."sı gibi insanoğlunun kaderini etkilemiş "üç elma" nedir diye sorulsa, herhalde Âdem ile Havva'nın "yasak meyva"sından ve Sir Isaac Newton'ın başına düşen elmanın ardından, Steve Jobs'un yarattığı Apple'ı saymak gerekir.

Geçtiğimiz günlerde sağlık sorunları itibariyle Apple'ın CEO'luğundan ayrıldığını afiş edince şirketin hisse senetlerinde yaşanan birden değer kaybı, Jobs'un özelde Apple, çoğunlukla de bilişim teknolojisi sektöründe kurucu bir figür olarak ne kadar özel bir yer işgal ettiğini gösteriyor.

Michael Moritz'in uzun bir hazırlık sonunda kaleme aldığı bu kitap, bugün dünyanın en dizi dışı ve en geniş teknoloji firmalarından olan Apple Computer'ın Steve Jobs'un baba evinin garajında başlayan, mükemmel aktörler ve çalkantılarla dolu öyküsünü anlatıyor. Kurucu Steve Jobs'un Apple'dan ayrılıp NeXT'i kurması, sonra 1986 yılında Pixar'ı satın alması ve nihayet 1990'ların sonunda yuvaya arka dönüşü...

Dünyanın en güçlü, en dizi dışı işadamları arasında gösterilen Steve Jobs'un ve bitkisel ki Apple Computer'ın öyküsünü anlatan bu kitapta bir firma tarihinden çok daha fazlasını bulacaksınız.
Yaratıcılık, deha, cüret ve bitmeyen bir gayret...

iPod'da müzik dinlemiş, iPhone kullanmış, iPad'de kitap okumaya başlamış, Macintosh'a elini değdirmiş herkes bu mucizevi tarihi merak ve coşkuyla okuyacak.

"Büyüleyici bir öykü..."
The New York Times

"Kılı kırk yararak kaleme alınmış bir öykü... Okurken, merak ve büyülenme hissi hiç bitmiyor."
The Washington Post

"Apple konusunda yazılmış en iyi kitaplardan biri."
Andy Hertzfeld
Revolution in the Valley'in yazarı ve Mac'in yaratıcılarından biri.